«Τρίποντο» για τους Περιστεριώτες στη Ριζούπολη

Με δύο γκολ στα πρώτα εννέα λεπτά Ατρόμητος, έκοψε κάθε σκέψη για τη διεκδίκηση των τριών βαθμών στους παίκτες του Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη και ξεκίνησε με το δεξί τη νέα χρονιά.

PACIFIC-SUN

Ο Ατρόμητος που έχει καταφέρει πέντε συνεχόμενες νίκες και βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μπορεί να ονειρεύεται ακόμη και το πρωτάθλημα, μιας και απέχει μόλις δύο βαθμούς από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Από την πλευρά του ο Απόλλων Σμύρνης ήθελε την νίκη αυτή μετά και την ισοπαλία στο ΟΑΚΑ, ωστόσο τα λάθη της άμυνας στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στη διάρκεια του παιχνιδιού.

Όσον αφορά τους δημιουργούς του τελικού αποτελέσματος, πρώτος στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Ντάουντα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ουάρντα έκανε το 2-0. Τα γκολ συμπλήρωσε ο Ντιγκινί στο 86′.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπαρτολίνι, Παπάζογλου, Κούρος (34′ Ντεβέσα), Στάθης, Κονέ, Ανιέτε (46′ Μάατσεν), Αλμπάνης, Ελμπάζ (75′ Καστιγέχος)

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης, Κιβρακίδης (13′ λ.τρ. Σάκιτς), Ούμπιντες, Ντιγκινί, Ουάρντα (88′ Μπαστακός), Ντάουντα (75′ Καρασαλίδης)

Μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις στο Google News! Ακολουθήστε τους λογαριασμούς μας σε Facebook, Twitter και Viber!