Η ΑΕΚ νίκησε 1-4 τον Παναιτωλικό

Βαριά ήττα με 1-4 επιφύλασσε η πρώτη αναμέτρηση του νέου χρόνου για τον Παναιτωλικός μέσα στην έδρα του από την ΑΕΚ. Η ΑΕΚ άρχισε μόλις από το 6 λεπτό να σφυροκοπά την ομάδα του Αγρινίου, η οποία κατάφερε να μειώσει στο 68' με τον Μοράρ.

PACIFIC-SUN

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα στο 6’ και τριάντα λεπτά αργότερα με πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου στο 36’ έκαναν το 0-2. Ο Αραούχο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε το 0-3.

Στην επιστροφή, ο Λόπες στο 60′ σιγούρεψε τη νίκη με το τέταρτο γκολ της ΑΕΚ, ωστόσο στο 68΄λεπτό και μόνο, ο Μοράρ με πέναλτι μείωσε τη διαφορά και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την ήττα με το βαρύ 4-1 από την ΑΕΚ άρχισε τον β’ γύρο του πρωταθλήματος ο Παναιτωλικός. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα στο 6’ και πέτυχαν δεύτερο γκολ με πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου στο 36’. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αραούχο με σουτ έκανε το 0-3. Στο 60’ ο Λόπες πέτυχε το τέταρτο γκολ της ΑΕΚ και στο 8’ ο Μοράρ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Μύγας (69′ Μαρινάκης), Ρότσα (60′ Τσοκάνης), Μπεχαράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Ντίας, Μοράρ, Ρόσα (46′ Κλέσιο).

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Γκάλο, Κονέ, Γαλανόπουλος, Μπακασέτας (51′ Μασούντ), Λιβάγια, Χριστοδουλόπουλος (60′ Λόπες), Αραούχο (71′ Γιακουμάκης).

Μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις στο Google News! Ακολουθήστε τους λογαριασμούς μας σε Facebook, Twitter και Viber!